Jak se naučit hrát mc

Popovídej si o minecraftu... Máš problém? Chceš někomu poradit? Tak právě tady!!!
TeriS

Jak se naučit hrát mc

Příspěvekod TeriS » pát 07. srp 2015 19:13:02

Předem se omlouvám jestli ten název úplně nesedí k mé ''otázce'' a vůbec, že se píšu takovou ''blbost, ale myslím si, že neumím hrát mc úplně dobře...

Příjde mi, že mi v minecraftu všechno strašně trvá... Od stvoření světa klidně prosedím u mc hodinku a nejsem schopná si najít ideální místo na bydlení. Poté co se konečně zabydlím, tak mi trvá než si postavím dům protože absolutně nevím jak začít (protože normální dům ze dřeva nebo kamení je moc mainstream :D ) Ale to se možná ani nepočítá. Další věc je ta... Že vůbec nevím co dál - postavím si dům, seženu si pár zvířat vypálím Ore....ale nejsem schopná udělat nic víc, protože... protože já ani nevím + ani neumím zacházet s redstonem. Zkrátka, když jsem se dívala na nějaké série od youtuberů, tak cca 5. díl a oni už mají pěkný dům, postavené skladiště, automatické farmy, mají plno dia a dalších Ore-ček. Kdybych to tak shrnula tak za 5. dílů bych měla JÁ postavený tak jeden výběh pro zvířata + rozestavený dům a vůbec...celkem nic bych neměla... Proto se ptám, je nějaký způsob jak se ''naučit hrát mc....protože mi příjde, že jsem opravdu pomalá ;) :lol: :geek: vtipný co x'3

1234
Pán Beaconu

Re: Jak se naučit hrát mc

Příspěvekod 1234 » úte 25. srp 2015 12:56:35

Ahoj TeriS,
MC je o čase, který mu jsi schopna věnovat, takže myslím, že žádný problém vlastně není. Někdo má rychlejší rozhodování, někdo pomalejší ... tak to prostě je, já jsem taky jeden z těch pomalejších a věř mi, že i tak se dá MC hrát naplno :-)

Já jsem tento problém vyřešil tak, že jsem se začal učit pracovat s redstonem a začal jsem zkoumat funkce a mechaniky kterých lze v MC využívat. Toto byl zlomový bod pro mou osobu, je to doba od které sám sebe považuji za hráče, který chápe většinu věcí, které v MC jsou a který je dokáže nějak využít a případně i vysvětlit. Vzhledem k tomu, že vím, že většina českých hráčů MC neví co se v MC vlastně dá udělat, rozhodl jsem se před pár dny že začnu streamovat a na streamech třeba něco někoho naučím. Nechci dělat nějakou reklamu nebo něco, jenom to říkám. Být tebou asi bych se na nějakou dobu zabořil do YT videí, která ti ukážou co a jak (ale v tomto bych asi moc nedoporučovat českou YT scénu, protože kvalitních LPerů kteří o hře něco vědí zde nemáme mnoho, raději bych se uchýlil do zahraničí ;-) ). Nevím jak je to na Twitchi, ale řekl bych že moc lidí tam tomu taktéž nerozumí, ale to doufám trochu změním :D Tak se snaž někde přiučit, ať můžeme říct že česká MC scéna ví, jak hrát MC! :-)

S pozdravem,
-smirenej

Block

Příspěvekod Block » čtv 24. zář 2015 22:11:37

JJ. To je vyborna rada. Delam to presne tak.
Ty YTB videa jsou vyborna inspirace, kterou pak muzes pretavit do toho,
co napadne Tebe. Priznavam, ze nektere veci by mne rozhodne nenapadly
(taky nehrajeme se synem moc dlouho)
Treba poloautomatickou farmu na obili - vyborny napad

Hodne hezkych objevu ....

Block

Příspěvekod Block » čtv 24. zář 2015 22:17:29

Jeste pozn. pro smirenyho - clovek nemusi byt kovany hrac.
Myslim, ze u Minecraftu je mnohem dulezitejsi, ze si vymysli, tvori,
ze ma napady a navic se pritom bavi. Ve chvili, kdy uz spoustu toho vis,
a zacinas od zacatku, tak potom delas honem, honem, abys mel ten zacatek za sebou
a to uz neni ono...
To objevovani a moznost tvoreni to je to prave - jeden stary cinsky filozof to shrnul:
Cesta je cilem

1234
Pán Beaconu

Příspěvekod 1234 » stř 28. říj 2015 8:46:01

To je velká pravda Blocku. Možná i proto většina hráčů, kteří o MC vědí hodně informací nechce začínat nové a nové světy a raději hraje na jednom, který pořád jen a jen vylepšuje :-)

xttron
Lovec

Příspěvekod xttron » sob 19. pro 2015 20:12:26

No jestli můžu vstoupit do diskuze (na stejnou otázku se mě dneska ptal kolega), tak bych asi nejvíc doporučil nehrát single, ale na nějakém slušnějším serveru s klidnou komunitou :)

Minecraft je hodně o zvídavosti a když je člověk zvědavý, tak si informace najde a brzo pochopí, co a jak funguje. Osobně jsem třeba začal tím, že jsem se díval na videa pro začátečníky od Anselma. To mi dalo takový řekněme slušný základ. No a pak už jsem si jenom dohledával další a další farmy a kontrukce a chápal, co a jak funguje. Nejlepšího na tom ale bylo to, že tohle u nás na serveru dělali všichni mí kamarádi a známí a tak jsme poměrně rychle pronikli do toho, co minecraft nabízí:)

Každopádně minecraft je hra a jako taková by měla být především o zábavě, takže pokud tě to baví tak, jak to hraješ, nemá pak vůbec cenu řešit, jak moc dobře to hraješ:)

Narcisssss
Redstone technik

Příspěvekod Narcisssss » čtv 01. úno 2018 14:40:23

https://plug.dj/hudba-nás-sbližuje?refuid=5838298 DJ Plug pro Minecraft servery, stačí se regnout a můžeš si psát ostatníma fanouškama o Minecraftu.

GetGnared
Dřevorubec

Příspěvekod GetGnared » čtv 15. srp 2019 14:46:49

TeriS píše:Předem se omlouvám jestli ten název úplně nesedí k mé ''otázce'' a vůbec, že se píšu takovou ''blbost, ale myslím si, že neumím hrát mc úplně dobře...

Příjde mi, že mi v minecraftu všechno strašně trvá... Od stvoření světa klidně prosedím u mc hodinku a nejsem schopná si najít ideální místo na bydlení. Poté co se konečně zabydlím, tak mi trvá než si postavím dům protože absolutně nevím jak začít (protože normální dům ze dřeva nebo kamení je moc mainstream :D ) Ale to se možná ani nepočítá. Další věc je ta... Že vůbec nevím co dál - postavím si dům, seženu si pár zvířat vypálím Ore....ale nejsem schopná udělat nic víc, protože... protože já ani nevím + ani neumím zacházet s redstonem. Zkrátka, když jsem se dívala na nějaké série od youtuberů, tak cca 5. díl a oni už mají pěkný dům, postavené skladiště, automatické farmy, mají plno dia a dalších Ore-ček. Kdybych to tak shrnula tak za 5. dílů bych měla JÁ postavený tak jeden výběh pro zvířata + rozestavený dům a vůbec...celkem nic bych neměla... Proto se ptám, je nějaký způsob jak se ''naučit hrát mc....protože mi příjde, že jsem opravdu pomalá ;) :lol: :geek: vtipný co x'3

99% kovů najdeš 3 bloky ode dna světa =)
A když máš chodbu, tak děláš podél strany vrty ob dva bloky xooxooxoo protože vidíš na obě strany toho bloku, který tu uprostřed zůstane. Za 15min jsi schopná mít dia (min dia ore, které vytěžíš až na to bude materiál =)

Zpět na